Drenaże, odwodnienia

Oferta
Odwodnienia dachów z wody deszczowej

Właściwy sposób odprowadzania wody deszczowej jest jedną z najważniejszych kwestii związaną z budową domu. Często bowiem budynki narażone są na zawilgocenie ścian czy zalewanie piwnicy zwłaszcza, jeżeli są położone na terenach, w których występują zmienne warunki pogodowe. Dlatego też, coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na montaż urządzeń, które skutecznie odprowadzą nadmiar wody jak najdalej od niego. O systemie odwadniania budynku należy pomyśleć już na etapie projektowania domu, dzięki czemu cały mechanizm będzie niewidoczny. Nasza firma z siedzibą w Lublinie proponuje ekologiczne i innowacyjne rozwiązania związane z odwodnieniem fundamentów oraz odprowadzaniem wody deszczowej. Systemy odwodnienia mają zastosowanie w przypadku wielu terenów sportowych, rekreacyjnych oraz domów jednorodzinnych.

odwodnienia

System skrzynek Stormbox przeznaczony jest do magazynowania lub rozsączania w gruncie wody deszczowej

    Skrzynki są niewątpliwie nowocześniejszym i wydajniejszym rozwiązaniem niż stosowane do tej pory betonowe studnie chłonne. Dzięki wysokiej pojemności netto (206 l) jedna skrzynka zastępuje 1200 kg tłucznia o współczynniku magazynowania 30%. Skrzynka rozsączająca może zastąpić również około 32 m rury drenarskiej PVC o średnicy 100 mm. Prawidłowo dobrana ilość skrzynek, pozwoli zmagazynować wodę deszczową w trakcie intensywnych opadów, a następnie stopniowo rozprowadzić ją w gruncie.
Dlaczego warto stosować skrzynki rozsączające?
- Rozwiązanie ekonomiczne - za odprowadzenie wód deszczowych do kanalizacji deszczowej pobierane są opłaty. Można tego uniknąć stosując rozsączenie w przepuszczalnym gruncie.
- Wysoka wydajność - duża powierzchnia perforacji zapewnia szybkie odprowadzenie wody do gruntu.
- Łatwy i szybki montaż - niewielka waga oraz wymiary umożliwiają samodzielny montaż.
- Wysoka zdolność magazynowania wody - 95,5% pojemności skrzynki.
- Możliwość naprzemiennego układania (jak cegły).
Minimalne odległości od budynku oraz obiektów
- 2,0 m od budynku z izolacją,
- 5,0 m od budynku bez izolacji, usytuowanie skrzynek rozsączających od budynku powinno wynosić min. 1,5 głębokości posadowienia fundamentu budynku,
- 3,0 m od drzew,
- 2,0 m od granicy działki,
- 1,5 m od przewodów wodociągowych oraz gazowych,
- 0,8 m od kabli energetycznych,
- 0,5 m od kabli telekomunikacyjnych,
- 1,0 m od poziomu wody gruntowej.